Tasuta Eesti-sisene tarne pakiautomaati al. 49€

Miks soetada lapse tuppa tipitelk?

Miks soetada lapse tuppa tipitelk?
Miks soetada lapse tuppa tipitelk?

Tipitelgid on populaarsed olnud juba mõnda aega ja seda mitte asjata. Me kõik teame, kui väga meeldib pisikestele kõikjale pugeda ja end peita. Nagu meie, täiskasvanud, vajavad nemadki omaette olemiseks nurgakest.

Kas mäletad oma lapsepõlvest salakoobaste ja peidukate ehitamist? Või oli Sul koguni mängumaja või puuonn? Tipitelk pakub Sinu lapsele samasugust mõnusat hubast olemist. Loomulikult on sellel aga veel mitmeid lõbusaid ja kasulikke kasutusvõimalusi.

  • Enamik lapsi armastab raamatuid! Ja tipitelk sobib ideaalselt selleks, et end seal patjade vahel kerra tõmmata ja raamatuid vaadata. Lisaks annab telgi eraldatus võimaluse sellele tegevusele paremini keskenduda, kuna ümbritsev ei tõmba tähelepanu endale. Kui Sinu laps pole suur raamatute fänn, aga Sa sooviksid teda selles osas julgustada, siis selline eriline lugemisnurk võib vägagi innustavalt mõjuda!
  • Selline vahva pesa inspireerib lapsi erinevaid rollimänge mängima. Olgu selleks kodu, pood, matkaja, arst, ehitaja vms. Sinna saab üles panna nii mänguköögi kui loomatalli. Piiriks on vaid fantaasia (ja sellest lastel juba puudust ei tule)! Sellised mängud on laste üldises arengus ühed olulisemad – nii õpitakse sotsiaalseid suhteid, enda kehtestamist, teistega arvestamist ning muu hulgas areneb ka näiteks kõneoskus.
  • Suvisel ajal võib tipitelgi vahelduseks ka aeda või terrassile tõsta ja nõnda lapsele hoopis uue mänguala luua. Lisaks pakub see mõnusat varju päikese eest ning miks mitte lasta lapsel lõunaund hoopis värskes õhus nautida?
  • Lapsed soovivad aegajalt samuti omaette olla, et teha segamatult oma tähtsaid lasteasju – sosistada lemmikkaisukale salajutte, sorteerida rannast korjatud kivikesi või mängida oma asjadega nii nagu just nemad tahavad, mitte nii, nagu õigeks peetakse. Ja sellist turvalist kohta tipi neile pakubki. Kui hästi läheb, kutsutakse mõnikord ka Sind kampa!

Lapsele tipitelki valides on kõige olulisem jälgida, et see oleks talle ohutu – et telk oleks valmistatud kvaliteetsest kangast ja korraliku konstruktsiooniga. Teine oluline mõttekoht on telgi suurus. See peaks olema piisavalt suur, et lapsel seal mugav oleks, samas aga ei soovi meist ju keegi, et pool lapse tuba selle poolt hõivatud saaks. Ning kolmas tähtis punkt on loomulikult endale ja oma pisikesele meeldiva disaini leidmine. Tipitelk on siiski piisavalt suur, et toas domineerima jääda, nii tasub värvi- ja mustrivalik korralikult läbi mõelda, et telki aastaid nautida saaksite.

Luulu e-poes on müügil Läti ettevõtte Wigiwama tipitelgid. Nende skandinaavialikke toone ja mustreid on kerge ülejäänud koduga sobitada ning tänu sellele saab vajaduse ja võimaluse korral telki kodu erinevates ruumides kasutada. Pigem rahulik värvigamma annab ka võimaluse vastavalt lapse soovile veel ise kaunistusi lisada ning pesa just tema nägu muuta. Telgiga on komplektis kaasas mõnus pehme tepitud tekk ja sobiv padjakate, nii et värske omanik saab kohe sisse kolida ega pea muretsema, mida külje alla haarata! Lisaks pakub Luulu ka Wigiwama imearmsaid kott-toole, mänguatte, tumbasid ja baldahhiine, mida kõiki omavahel ideaalselt sobitada saab. Mänguasjade, meisterdamisvahendite jm olulise hoiustamiseks on valikus aga vahvad kohvrid ja korvid, kuhu kõik vajalik ära saab paigutatud.

Mõnusaid hetki armsate seltsis!

Jäta kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga